Stem i valgbussen

Hvis du ikke kan møde op på et afstemningssted, kan du afgive din stemme i et mobilt brevstemmested

Her kan du se, hvor og hvornår det mobile brevstemmested kommer rundt i kommunen i forbindelse med kommunalvalget. 

Det vil være medarbejdere fra borgerservice, der står klar til at hjælpe.

Oktober
  • Uge 41

    Mandag den 11. oktober 

    Kirkens Korshærs Varmestue i Skælskør

    • Klokken:
      12.00-13.00

    • Adresse:
      Præstevangen 38
      4230 Skælskær

    Skælskør ved SuperBrugsen

    • Klokken:
      14.00-17.00

    • Adresse:
      Carl Medingsvej 22
      4230 Skælskør

    Onsdag den 13. oktober 

    Birkehuset i Korsør

    • Klokken:
      12.30-13.30

    • Adresse:
      Egersundvej 30
      4220 Korsør

    Varmestuen i Korsør

    • Klokken:
      13.30-14.30

    • Adresse:
      Lilleøvej 3
      4220 Korsør

    Torsdag den 14. oktober 

    Misbrugscentret i Slagelse

    • Klokken:
      11.30-12.30

    • Adresse:
      Ingemannsvej 26
      4200 Slagelse

    Kirkens Korshær Varmestue i Slagelse

    • Klokken:
      13.30-14.30

    • Adresse:
      Sdr. Stationsvej 2
      4200 Slagelse

    Fredag den 15. oktober

    Eggeslevmagle ved kirken/gamle skole

    • Klokken:
      14.30-15.30

    • Adresse:
      Sorø Landevej 258
      4230 Skælskør

    Boeslunde ved Min Købmand

    • Klokken:
      16.00-17.00

    • Adresse:
      Byvej 137a
      4242 Boeslunde
  • Uge 43

    Onsdag den 27. oktober

    Kvarterhuset på Motalavej

    • Klokken:
      15.00-18.00

    • Adresse:
      Motalavej
      4220 Korsør

    Fredag den 29. oktober

    Ørslev ved gadekæret

    • Klokken:
      14.30-15.30

    • Adresse:
      Ørslev Kirkevej 1
      4230 Skælskør

    Biskoppen i Bisserup

    • Klokken:
      16.00-17.00

    • Adresse:
      Holsteinborgvej 224
      4243 Rude

    Lørdag den 30. oktober

    Vestsjællandscentret på siden ud mod Østerbro

    • Klokken:
      11.00-14.00

    • Adresse:
      Østerbro
      4200 Slagelse
November
  • Uge 44

    Mandag den 1. november

    Uddannelsesfirkanten

    • Klokken:
      11.00-14.00

    • Adresse:
      4200 Slagelse

    Forsorgscenter Toften

    • Klokken:
      14.30-15.30

    • Adresse:
      Holbækvej 16
      4200 Slagelse

    Tirsdag den 2. november

    Skælskør foran Parkvej 4

    • Klokken:
      15.00-18.00

    • Adresse:
      Parkvej 4
      4230 Skælskør

    Onsdag den 3. november

    Nordhuset i Ringparken

    • Klokken:
      15.00-18.00

    • Adresse:
      Albert Ibsensvej 1
      4200 Slagelse

    Fredag den 5. november

    Dalmose ved Dagli'Brugsen

    • Klokken:
      15.00-17.00

    • Adresse:
      Lodsvej 1
      4261 Dalmose

    Lørdag den 6. november

    Kirke Stillinge ved Dagli'Brugsen

    • Klokken:
      11.00-12.00

    • Adresse:
      Stillingevej 45
      4200 Slagelse

    Vemmelev på p-pladsen ved Dagli'Brugsen

    • Klokken:
      12.30-14.00

    • Adresse:
      Akacievej 2
      4241 Vemmelev
Siden er sidst opdateret 13. oktober 2021